Disable Preloader

Yaz Okulu

YAZ OKULU  GRUPLARIMIZ 

Eğitimlerimiz 26 TEMMUZ 2021 Pazartesi Başlıyor....

Üniversite Gruplarımızda;

    Her yıl ,Sakarya dışında okuyan üniversite öğrencilerimiz için hazırladığımız ve yaz tatilini en verimli şekilde değerlendirebilecekleri bir İngilizce eğitim programı uyguluyoruz. Altı yıldır  Amerikan Kültür Sakarya Temsilciliği olarak her yaz uyguladığımız gibi yaklaşık üç aylık bir zaman dilimi içerisinde 2 kurluk bir İngilizce eğitiminden oluşan ”Üniversitelilere Özel Yaz Okulu” gruplarımıza sizleri de bekliyoruz.

    Neden Amerikan Kültür Yaz Okulu ?

   Sakarya Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu İngilizce ve diğer dilleri uluslararası eğitim standartlarına sadık kalarak, kaliteden ödün vermeden, öğrencilerine mümkün olan en kısa sürede ve kalıcı olarak öğretmeyi kendine görev bilmiştir.

     Bu amacı gerçekleştirmek ve öğrencilerin sonsuz güvenini kazanabilmek için aşağıdaki ilkeleri değişmez olarak kabul etmiştir:

     Öğrencilerini İngilizce seviye tespiti sonrasında en iyi verim alacağı sınıfa yerleştirir.

Avrupa Dil Portfolyosu uyumlu eğitim verir. Böylece Avrupa Standartlarında eğitim alma imkanı sunar. Sadece gramer bilen öğrenciler değil, öğrendiklerini günlük hayatlarında  kullanabilen öğrenciler mezun etmeyi hedefler.

     Sadece anadili İngilizce olan, alanlarında uzman, diplomalı ve sertifikalı yabancı eğitimciler ve deneyimli Türk Eğitmenler ile eğitim verir.Şubesinde tecrübeli, uzman eğitim direktörleri bulundurur.

Yüksek kalitede ders kitaplarını ve dokümanlarını öğrencilerine ücretsiz sağlar.

Uluslararası standartlara uygun bir eğitim verir.

İnternet ortamında özellikle kelime çalışmaları yapabileceği (Mykelime.com 9 ay ücretsiz üyelik) site üyeliğini ücretsiz olarak sağlar.

        Tüm öğrencilerine kurum dersleri dışında uzaktan çalışma yapabilecekleri online eğitim destek setini 5 yıl boyunca ücretsiz olarak sağlar.

 

    Ülkemizde ilköğretim ve lise öğrencilerine verilen dil eğitiminde karşılaşılan en büyük problem, öğrencilerimizin özellikle ilköğretim 2. kademe ve lise döneminde hayatlarını etkileyecek ülke çapında yapılan sınavlara hazırlanmalarından ötürü ingilizce eğitimine yeterli zamanı ayıramamakta ve gereken değeri verememeleri gösterilmektedir.

  Öte yandan, üniversite döneminde ciddi olarak İngilizce eğitimine başlandığında bu sefer de öğrenmeyi engelleyen ön yargıların ve dışsal algıların dil eğitimini zorlaştırdığını görürmektedir. Şöyle ki; 7 yaşında bir öğrencinin yabancı dil öğrenirken gösterdiği çabukluğu ilerleyen yaşlardaki (örneğin; 20 li yaşlara gelince) yetişkin öğrencilerde aynı düzeyde göremiyoruz. Oysa, dil eğitimi, gelişmiş tüm ülkelerde ilköğretim çağlarında, öğrenci daha ergenliğe geçmeden tamamlanan bir öğrenim sürecidir.

 Özet olarak, İngilizce eğitimi ne kadar  erken yaşta verilirse o derecede kolay, başarılı ve kalıcı olur.

 

Sakarya Amerikan Kültür olarak;

     İlköğretim gruplarımızda yaptığımız Yaz Okulu uygulamalarımızda en büyük amacımız,çocuklarımıza” İngilizce’yi sevdirmek” şeklinde özetlenebilir.Yaz Okulu uygulamalarımızda eğlenceli aktiviteler ve ezbere dayanmayan bilimsel yöntemlerle yukarıdaki amaç doğrultusunda eğitimler vermekteyiz.

     İngilizce eğitimine ne kadar geç başlanırsa,ana dili gibi konuşan birinin gramer hakimiyeti ve aksanına sahip olması o kadar zorlaşır.Erken yaşta İngilizce öğrenimi,çocuğun okulda İngilizce derslerinde başarılı olmasına yardım edeceği gibi  çocuğun dil öğrenmekten de zevk almasını da sağlayacaktır.

Erken yaşta öğrenilen yabancı dil çocuğun :

–          olayları algılamada sınırlarını genişletecek,

–           farklılıklara anlayışlı, saygılı ve hoşgörülü olmasını sağlayacak

–          en önemlisi farklı kültürleri tanıması kadar, karşılaştırmalar yaparak kendi kültürünü daha iyi tanımasını sağlayacaktır”

    Öğrencilerin erken yaşta olması dil öğrenmeleri konusunda yeterli degildir.

   Erken yaşta olmalarının yanısıra ; iyi öğretimetkin öğrenme ortamı ve öğrenimde süreklilik ile desteklenmesi gerekmektedir.

Neden Sakarya Amerikan Kültür Yaz Okulu ?

Sakarya Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu İngilizce ve diğer dilleri uluslararası eğitim standartlarına sadık kalarak, kaliteden ödün vermeden, öğrencilerine mümkün olan en kısa sürede ve kalıcı olarak öğretmeyi kendine görev bilmiştir.
Bu amacı gerçekleştirmek ve öğrencilerin sonsuz güvenini kazanabilmek için aşağıdaki ilkeleri değişmez olarak kabul etmiştir:
Avrupa Dil Portfolyosu uyumlu eğitim verir. Böylece Avrupa Standartlarında eğitim alma imkanı sunar. Sadece gramer bilen öğrenciler değil, öğrendiklerini kullanabilen öğrenciler mezun etmeyi hedefler.
Sadece anadili İngilizce olan, alanlarında uzman, diplomalı ve sertifikalı yabancı eğitimciler ve deneyimli Türk Eğitmenler ile eğitim verir.Şubesinde tecrübeli, uzman yabancı ve Türk eğitim direktörleri bulundurur.
Yüksek kalitede ders kitaplarını ve dokümanlarını öğrencilerine ücretsiz sağlar.
Öğrencilerini İngilizce seviye tespiti sonrasında en iyi verim alacağı sınıfa yerleştirir.
Uluslararası standartlara uygun bir eğitim verir.
İnternet ortamında özellikle kelime çalışmaları yapabileceği (Mykelime.com 9 ay ücretsiz üyelik) site üyeliğini ücretsiz olarak sağlar.
Tüm öğrencilerine kurum dersleri dışında uzaktan çalışma yapabilecekleri online eğitim destek setini 5 yıl boyunca ücretsiz olarak sağlar.
Ülkemizde ilköğretim ve lise öğrencilerine verilen dil eğitiminde karşılaşılan en büyük problem, öğrencilerimizin özellikle ilköğretim 2. kademe ve lise döneminde hayatlarını etkileyecek ülke çapında yapılan sınavlara hazırlanmalarıdır. Çünkü bu aşamada İngilizce eğitimine yeterli zamanı ayıramamakta ve gereken değeri verememektedirler.Öte yandan, üniversite döneminde ciddi olarak İngilizce eğitimine başlandığında bu sefer de öğrenmeyi engelleyen ön yargıların ve dışsal algıların dil eğitimini zorlaştırdığını görüyoruz. Şöyle ki; 7 yaşında bir öğrencinin yabancı dil öğrenirken gösterdiği çabukluğu ilerleyen yaşlardaki (örneğin; 20 li yaşlara gelince) yetişkin öğrencilerde aynı düzeyde göremiyoruz. Oysa, dil eğitimi, gelişmiş tüm ülkelerde ilköğretim çağlarında, öğrenci daha ergenliğe geçmeden tamamlanan bir öğrenim sürecidir.Özet olarak, İngilizce eğitimi ne kadar erken yaşta verilirse o derecede kolay ve başarılı olur.
Sakarya Amerikan Kültür olarak;
İlköğretim gruplarımızda yaptığımız Yaz Okulu uygulamalarımızda en büyük amacımız,çocuklarımıza” İngilizce’yi sevdirmek”şeklinde özetlenebilir.Yaz Okulu uygulamalarımızda eğlenceli aktiviteler ve ezbere dayanmayan bilimsel yöntemlerle yukarıdaki amaç doğrultusunda eğitimler vermekteyiz.
İngilizce eğitimine ne kadar geç başlanırsa,ana dili gibi konuşan birinin gramer hakimiyeti ve aksanına sahip olması o kadar zorlaşır.Erken yaşta İngilizce öğrenimi,çocuğun okulda İngilizce derslerinde başarılı olmasına yardım edeceği gibi çocuğun dil öğrenmekten de zevk almasını da sağlayacaktır.
Erken yaşta öğrenilen yabancı dil çocuğun :
– olayları algılamada sınırlarını genişletecek,
– farklılıklara anlayışlı, saygılı ve hoşgörülü olmasını sağlayacak
– en önemlisi farklı kültürleri tanıması kadar, karşılaştırmalar yaparak kendi kültürünü daha iyi tanımasını sağlayacaktır”
Öğrencilerin erken yaşta olması dil öğrenmeleri konusunda yeterli degildir.
Erken yaşta olmalarının yanısıra ; iyi öğretim, etkin öğrenme ortamı ve öğrenimde süreklilik ile desteklenmesi gerekmektedir.
Sakarya Amerikan Kültür Temsilciliği olarak her yaz uyguladığımız gibi 2 aylık bir zaman dilimi içerisinde 2 kurluk bir İngilizce eğitiminden oluşan ”Lise Öğrencilerine Özel Yaz Okulu” gruplarımıza sizleri de bekliyoruz.
Üniversite Gruplarımızda;
Her yıl olduğu gibi Sakarya dışında okuyan üniversite öğrencilerimiz için hazırladığımız ve yaz tatilini en verimli şekilde değerlendirebilecekleri bir İngilizce eğitim programı uyguluyoruz.

 

Share: