Disable Preloader

GENEL AMAÇLI İNGİLİZCE

 GENEL

AMERİKAN KÜLTÜR YABANCI DİL OKULLARI, EĞİTİM SİSTEMİNİ,AVRUPA DİL PORTFOLYOSU’NA UYARLAMIŞ AVRUPA BİRLİĞİ DİL KONSEYİ ONAYLI TÜRKİYE’DEKİ TEK DİL KURSUDUR.

AVRUPA DİL PROTFOLYOSU,Avrupa Birliği Dil Konseyinin gelişmiş tüm dünya ülkelerin de dil eğitimine getirdiği  eğitim standartıdır.Ülkemizde bu konuda eğitim sistemini akredite ederek sertifika  veren tek kurum Amerikan Kültür Yabancı Dil Okulları’dır.

1 kur 72 ders saatlik eğitimden oluşmaktadır. Genel Amaçlı İngilizce programlarımız her yaşta insanın, gerek günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri, gerekse girecekleri yabancı dil sınavlarına hazırlık yapabilmeleri doğrultusunda planlanmıştır.

Genel Amaçlı İngilizce Programlarımız da başlangıç düzeylerinde Türk öğretmenlerle başlayan program, ilerleyen düzeylerde dönüşümlü daha sonra da tamamen yabancı öğretmenlerle devam eder. Öğrencilerimize , her kurda  ortalama 9 haftada  konuşma odaklı genel amaçlı  İngilizce eğitimini , Avrupa Dil Portfolyosu onaylı olarak verilmektedir.

Sakarya Amerikan Kültür %100 İngilizce Öğrenme Garantisi verir

Okumakta olduğu her hangi bir kuru bitirdiği halde bir üst kura geçmesi uygun bulunmayan  katılımcı, %90 derslere katılımı ve %90 ödev yapma oranını gerçekleştirmiş ise katıldığı kurun tamamını ücretsiz tekrar alma hakkına sahiptir*.
*Özel derslerde geçerli değildir.*Ücretsiz kur tekrarı hakkı dondurulamaz.

C1 sertifikamız dünyada 12 üniversitede dil yeterlilik belgesi olarak kabul görmektedir.

En iyi İngilizce öğrenme metodlarından biri olan Avrupa Dil Portfolyosuna göre 6 adet seviye bulunmaktadır.

Genel amaçlı İngilizce  programlarımızda  dersler, Amerikan İngilizcesi ve konuşma becerisi odaklıdır.

A1 < A2 < B1 < B2 < C1 < C2 şeklinde toplam 6 seviyeyi ifade eder.

Aşağıda bu seviye tanımlarını bulabilirsiniz:

A1: Söylenilenlerin daha yavaş şekilde tekrarlanması ve söyleyeceklerimi oluştururken yardımcı olunması koşuluyla, basit bir şekilde iletişim kurabilirim. Acil ihtiyaçlara ya da bildiği konularla ilgili alanlarda basit sorular sorabilir ve sorulan soruları cevaplayabilirim.

A2: Bildiğim konular ve faaliyetler hakkında basit ve doğrudan bilgi alışverişini gerektiren basit ve anlaşılmış konularda iletişim kurabilirim. Konuşmayı kendi başıma sürdürebilecek kadar uzun olmasa da kısa sohbetlere katılabilirim.

B1: Öğrendiğim dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken karşılaşabileceğim birçok durumla başa çıkabilirim. Bildiğim ilgi alanıma giren yada günlük hayatla ilgili (Örneğin; aile, hobiler, iş, seyahat ve güncel olaylar) konularda hazırlıksız olarak konuşabilirim.

B2: Öğrendiğim dili ana dili olarak konuşan kişilerle anlaşacak derecede akıcı ve doğal şekilde iletişim kurabilirim. Tartışmalarda bildiğim konularda görüşlerimi açıklayıp savunarak etkin olarak yer alabilirim.

C1: Kullanacağım ifadeler için fazla zaman harcamadan kendimi akıcı ve doğal şekilde ifade edebilirim. Dili sosyal ve mesleki amaçlar için rahat ve etkili şekilde kullanabilirim. Görüş ve fikirlerimi açık bir dille anlatabilir ve diğer konuşmacıların sözleriyle ilişkilendirebilirim.

C2: Hiç zorlanmadan her türlü tartışma ve konuşmaya katılabilir, deyimler ve konuşma diline ait ifadeleri anlayabilirim. Kendimi akıcı şekilde ifade edebilir, anlamdaki ince ayrıntıları kesin doğru olarak belirtebilirim. Bir problemle karşılaşır isem, sorunu diğer kişiler farkına varmadan geriye dönüp, ifadelerimi yeniden kurarak çözebilirim.

1 seviye 72 ana ders saatlik eğitimden oluşmaktadır. Ayrıca her seviyede 36 adet aktivite dersleri bulunmaktadır.

Genel amaçlı İngilizce gruplarında 9 haftada 1 seviye tamamlanır.Hızlandırılmış gruplarımızda ise 5 haftada 1 seviye tamamlanır.

Ülkemizde Avrupa Dil Konseyi Üyesi tek kurum ve eğitim sistemini akredite ederek sertifika  veren tek kurum Amerikan Kültür Yabancı Dil Okulları’dır.

 

Share: